0532 178 6512
Eyüpsultan (Habibler) - İSTANBUL
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mermer Tozu

Mermer Tozu

Mermer Tozu

Mermer Tozu

Mermer Tozu ürünümüzün kullanım alanı dökme mozaik olarak ve bir çok beton ile buluşma noktası, adım attığınız her yerde, iç ve dış mekan da kullanılabilir doğal agrega ürünüdür, mermer taşının kırılmış özel makinelerden elenerek yapılarak kullanıma sunulmaktadır.

Mermer Tozu ürünümüz 25 kg çuvallarda ve büyük big,bag veya dökme olarak ton ile satışı mevcuttur, satın almak ve toplu alımlar için bizim ile (0212) 951 06 55 sabit hattımızdan iletişime geçmenizi rica ederiz.

Mermer tozu fiyatları nakliye dahil değildir, detaylı bilgi için iletişime geçmenizi rica ederiz. Türkiye’nin her noktasına lojistik ağımızla gönderim yaptırıyoruz.

Eşsiz beyaz mermer tozumuz, antik Yunan ve Roma dönemlerinden beri beyaz mermerin parlak, çarpıcı beyaz rengiyle tercih edildiği Akdeniz bölgesinden çok daha farklı, daha kaliteli ve fark edilir saf beyaz mermer tozudur ve piyasada türünün tek örneğidir. .

Mermer Tozu , canlı ancak çok çarpıcı bir beyaz renge sahiptir. Bu şaşırtıcı beyaz taşın dokusu, hemen hemen her uygulamada kullanmak için çok yönlüdür. Sertliği ve rengi, bu taş tozunu doğal bir pigment olarak veya alçı, sıvalar ve karışımlı çimento karışımları için çimento esaslı bir bağlayıcı olarak kullanım için ideal kılar.

Özellikle hobi mağazaları, çiçek süslemeleri ve saksılar için iç ve dış mekan kullanımı için ideal dekoratif malzeme. Çakıl taşı olarak da mevcuttur.

Üç kez yıkanmış, toz ve yabancı maddelerden arındırılmış, işlenmiş ve ileri tekniklerle ayrıştırılmış ürünlerimiz sabit ve hassas ölçülerde, piyasadaki en saf ve tutarlı kalitededir.

İçin kullanılır:
  • Katkı Maddeleri ve Bağlayıcılar
  • Çimentolu Bağlayıcı
  • Havuz Karışımı,
  • Sıva,
  • Sıvalar,
  • Fayans Yapıştırıcıları,
  • Hayvan yemi

Mevcut boyutlar:

0 – 0,040 mm 0 – 1,8 mm 0 – 0,200 mm             0,200 – 0,500 mm 0,500 – 1,2 mm 1,2 – 1,8 mm

Mermer Tozu Nerelerde Kullanılır:

Kalsit ya da bir başka adıyla Kalsiyum Karbonat (CaCO3), cam parıltılı, saydam, kolay kırılabilen, sertliği 3 ve özgül ağırlığı 2,6 – 2,8 olan iri kristalli mermerdir. Kırma , öğütme ve seperasyon (sınıflandırma) işlemlerinden geçerek mikronize edilir ve sektörüne göre doğal öğütülmüş olarak ya da doğal öğütülmüş ve mikronize edilmiş kalsit bir de kaplama işleminden geçirilmek suretiyle, genellikle dolgu malzemesi (filler) olarak, çeşitli sektörlerin kullanımına sunulur.

Mikronize kalsit, yazı tabı kâğıtları, duvar kâğıtları ve kartonların üretiminde selüloza % 15–30 oranında katılarak kullanılmaktadır. Yüksek beyazlıkta olması, ucuzluğu ve kâğıda kazandırdığı diğer teknik özelliklerden dolayı son 10 yıl içerisinde Avrupa’dan başlayıp tüm dünyada kaolen’in yerini alarak kağıt sektörüne girmiştir. Kâğıt sektöründe daha az selüloz ve daha az optik beyazlatıcı tüketimi sağlayarak çevreye de ciddi katkılarda bulunmaktadır. Yine boya sektöründe, inşaat boyalarında iç ve dış kaplamada su bazlı boya sisteminde %25-30 oranında kalsit kullanılmakta ve titanyum dioksit tüketimini azaltarak maliyetleri düşürücü yönde etki etmektedir.

Micronize kalsit, plastik sektöründe, rengi, kimyasal saflığı ve ucuzluğu gibi nedenlerle, bir çok plastik mamul üretiminde, özellikle PVC boru, profil, lambri, kablo vb. sektörlerde, gerek doğal öğütülmüş, gerekse kaplanmış olarak, yoğun biçimde kullanılmaktadır. Mikronize kalsit, ayrıca, yapıştırıcılar, ciklet, yem sanayi, diş macunu, seramik, halı tabanı ve muşamba, sünger, kauçuk,mermerit vb. sektörlerde de kullanılmaktadır.

Kalsiyum karbonat (mermer tozu); sanayide, mermer, tebeşir ve kireç taşı gibi farklı malzemelerin üretiminde yoğun olarak kullanılır. PVC üretiminde de kullanılan kalsiyum karbonat, seramik yapımında da yararlanılan bir moleküldür.

Günümüzde tavuk ve inek besinlerinde kalsiyum amacıyla verilen tozdur. Beton katkı malzemesi olarak kullanılan mermer tozu, sıvıyı geçirmeme özelliği nedeniyle seramik yapımında kullanılmakta olup mermer tozunun döküldüğü yerde kesinlikle bitki çıkmamasına sebep olur.

Mermerin kimyasal bileşiminin kireçle benzerlik göstermesi ve mermer tozu taneciklerinin çok küçük boyutlu olması, ince taneli zeminlerin iyileştirilmesi için kireç yerine mermer tozunun tercih edilmesini sağlamıştır. Şişme oluştuğu zaman; su kanalı ve yol kaplaması gibi hafif yapılara zarar veren kil zeminlerin şişme potansiyelinin kontrol edilmesi ve zeminin iyileştirilmesi için mermer tozu kullanılır.

Satın Al 80 ₺  Fiyat Teklifi Al

Mermer Tozu Özellikleri
Torbalı Kg Big Bag Kg Torbalı Satış Fiyatı
25 Kg 1 Ton 300 Kg 80 ₺

Siyah Mermer Tozu