Görme Engelli Taşı Yüzey Şartnamesi

logo
AKTAŞ Karo'nun 40 yıllık tecrübesinden faydalanın sınıfında birinci ürünler ile tanışın.

15.405.1005 HİSSEDİLEBİLİR GÖRME ENGELLİ YÜZEY KAPLAMASININ TEMİNİ VE YERİNE UYGULANMASI (Kırılma Dayanımı Şartları (Sınıf 3) Eğilme dayanımı minimum 4,0 Mpa Aşınma direnç sınıfı (4-I), Yüzey alanı <= 1600 cm2, yivli-yivsiz, her renkte)

BİRİMİ : M2

Şartnamesine uygun yapılmış tesviye betonu yüzünün temizlenmesi, ıslatılması, 4 cm kalınlığında 400 kg çimento dozlu harç ile bir altlık yapılması, bunun üzerine aralıkları, 2 mm olmak üzere engelli plaktaşların projesindeki şekil ve taksimata göre tesviyesinde döşenmesi, derzlerin ve bütün yüzeylerin, beyaz çimento, renklendirici demir oksit pigment ve mermer tozu karışımından yapılmış çimento esaslı derz macunu ile sıvanması, döşeme yüzündeki, macunun yarım saat sonra temizlenmesi, silinmesi, arap sabunu ile temizlenmesi ve bu işlerin yapılmasında gerekli her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, işyerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, (tesviye betonu hariç) 1m2 fiyatı:
ÖLÇÜ: Kaplama yapılan yüzeyler projesi üzerinden hesaplanır.

Görme Engelli Yönlendirme Taşı

Takip Engelli Taşı

Görme engelli yönlendirme taşı 30 cm eninde, 30 cm boyunda ve 4 cm kalınlıkta olacaktır. Teknik çizimlerdeki ölçü ve detaylara birebir olarak uyulacaktır. Ürünler TSE belgeli olacaktır. Görme engelli yönlendirme taşı betonarme olarak imal edilecektir. Görme engelli yönlendirme taşı çizgisel kabartmalı olarak imal edilecektir. Ürünlerin rengi karayolları sarısı olacaktır. Renk pigmentleri homojen olarak ürün harcına dağıtılmış olacaktır. Ürünün içi dışı aynı renk olacaktır. İçeriğinde silis kumu, silis dumanı ve makro-mikro lifler bulunacaktır. Görme engelli yönlendirme taşının imalatında kullanılacak olan çimento 42,5 portland beyaz çimentodur. Görme engelli yönlendirme taşı kullanılacak olan betonlar C50 – C60 dayanım sınıfında olacaktır. Ürünler Minimum 70kg/cm2 eğilme, minimum 400kg/cm2 basınç değerlerine sahip olacaktır.

Görme engelli yönlendirme taşının yüzey aşınma değeri 11cm3/50cm2 olacaktır. Betonlar kalıplara vibrasyon cihazları ile yerleştirilecek ve yüzeylerinde herhangi bir segregasyon olmasına müsaade edilmeyecektir.

Görme engelli uyarı taşı pürüzsüz yüzeyli ve kenarları yuvarlak hatlı (radius) olacaktır. Görünen yüzeylerinde hava kabarcığı olmayacaktır. Dış hava şartlarının olumsuz etkilerine karşı dayanıklı olacaktır. Donma-çözülme etkilerine, ıslanma-kuruma etkilerine, yağmur ve kar sularının tahrip edici etkilerine karşı dayanıklı olacaktır. Ürünlerde kullanılacak beton, deniz suyunda bulunan klor ve sülfatın zararlı etkilerine karşı dayanıklı olacaktır. Betonlar aşınmaya karşı dirençli olacaktır. Ürünler tek tabaka halinde üretilecektir. Görme engelli yönlendirme taşında kullanılan betonların Su İşleme Derinliği maksimum %1,5 olacaktır. Ürünler plastik kalıplara beton dökülerek imal edilecektir. Görme engelli yönlendirme taşları üretimi sanayi siciline uygun olacaktır.

Görme Engelli Uyarı Taşı

Hissedilebilir Engelli Taşı

Görme engelli uyarı taşı 30 cm eninde, 30 cm boyunda ve 4 cm kalınlıkta olacaktır. Teknik çizimlerdeki ölçü ve detaylara birebir olarak uyulacaktır. Ürünler TSE belgeli olacaktır. Görme engelli uyarı taşı betonarme olarak imal edilecektir. Görme engelli uyarı taşı dairesel kabartmalı olarak imal edilecektir. Görme engelli uyarı taşı dairesel kabartmalı olarak imal edilecektir. Ürünlerin rengi karayolları sarısı olacaktır. Renk pigmentleri homojen olarak ürün harcına dağıtılmış olacaktır. Ürünün içi dışı aynı renk olacaktır. İçeriğinde silis kumu, silis dumanı ve makro-mikro lifler bulunacaktır. Görme engelli uyarı taşının imalatında kullanılacak olan çimento 42.5 portland beyaz çimentodur. Görme engelli uyarı taşı kullanılacak olan betonlar C50 – C60 dayanım sınıfında olacaktır. Ürünler Minimum 70kg/cm2 eğilme, minimum 400kg/cm2 basınç değerlerine sahip olacaktır. Görme engelli uyarı taşının yüzey aşınma değeri 11cm3/50cm2 olacaktır. Betonlar kalıplara vibrasyon cihazları ile yerleştirilecek ve yüzeylerinde herhangi bir segregasyon olmasına müsaade edilmeyecektir. Görme engelli uyarı taşı pürüzsüz yüzeyli ve kenarları yuvarlak hatlı (radius) olacaktır. Görünen yüzeylerinde hava kabarcığı olmayacaktır. Dış hava şartlarının olumsuz etkilerine karşı dayanıklı olacaktır. Donma-çözülme etkilerine, ıslanma-kuruma etkilerine, yağmur ve kar sularının tahrip edici etkilerine karşı dayanıklı olacaktır. Ürünlerde kullanılacak beton, deniz suyunda bulunan klor ve sülfatın zararlı etkilerine karşı dayanıklı olacaktır. Betonlar aşınmaya karşı dirençli olacaktır. Ürünler tek tabaka halinde üretilecektir. Görme engelli uyarı taşında kullanılan betonların Su İşleme Derinliği maksimum %1,5 olacaktır. Ürünler plastik kalıplara beton dökülerek imal edilecektir.

Görme Engelli Taşı Uygulama Görseli

BETONU SEVGİYLE BULUŞTURAN 40 YILLIK TECRÜBE!